Proekti toetajad: Eesti Haridus-ja Teadusministeerium , Eesti Ajaloomuuseum, kirjastus Avita, kirjastus Koolibri, “Olde Hansa, Apollo raamatukauplus, Eesti ajaloo ja ühiskonnaõpetajate Selts

laupäev, 16. märts 2013

Märtsipommitamine Tallinnas
20. sajandi ajaloo üks jubedamaid sündmusi on teine maailmasõda. Selle käigus hukkus palju inimesi, hävis palju ajaloolisi kohti. See sõda puudutas ka Eestit. Üks sel ajal Tallinnas toimunud sündmusi on märtsipommitamine 1944. aastal.
9.-10. märtsil toimus mitu õhurünnakut Tallinnale vene vägede poolt, mille tulemusel sai Tallinna kesklinn väga kannatada. Õhurünnakute kägus oli purustatud ka palju hooneid ja elamuid, näiteks põles maha Estonia teatrimaja, süttis Niguliste kirik, purunes keskaegne vaekoda Raekoja platsil. Hukkus umbes 750 inimest, umbes 650 sai haavata.
Me arvame, et märtsipommitamine on väga traagiline sündmus Tallinna ajaloos, sest suri palju inimesi ning tuhanded jäid peavarjuta, hävisid või said kannata paljud ajaloolised hooned. Võib ainult ette kujutada, mis hirmu ja kannatusi pidid Tallinna elanikud läbi elama. Tänapäeval mälestatakse märtsipommitamise ohvreid 9. märtsil erinevate mälestusüritustega.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar