Proekti toetajad: Eesti Haridus-ja Teadusministeerium , Eesti Ajaloomuuseum, kirjastus Avita, kirjastus Koolibri, “Olde Hansa, Apollo raamatukauplus, Eesti ajaloo ja ühiskonnaõpetajate Selts

kolmapäev, 1. mai 2013

5. ülesanne



Ekskursioon Tallinna vanalinnas

10.00 – kogunemine Raekoja platsil
Raekoja plats on väljak vanalinna keskel, kus asub raekoda. Sinna suunduvad kõik vanalinna peatänavad ning see on olnud keskaegse linna keskpunkt, kus toimusid linna tähtsamad sündmused: kauplemine, karistamine, rändmuusikute esinemine. 
 Pilt:Tallinn - Town Hall Square (Raekoja plats).jpg

10.15 - Raekoja külastamine. See on Põhja-Euroopa kõige paremini säilinud keskaegne gooti stiilis raekoda, mille ehitamine algas 13. sajandil, hoone valmis praegusel kujul 1404. aastal. 
 

11.00NUKU muuseumi külastamine (Lai tn 1)
Muuseumis tutvume suurima Eesti nukutetri ajaloole pühendatud nukuväljapanekuga. Väga huvitav on eri teatrinukutüüpe esitlev tuba, kus läbipaistvates silindrites on näha siluett-, varju-, varras-, marionett-, käpik- ja tagantjuhitavad nukud. Iga silindri kõrval on  infoekraanid, kust saab lugeda infot iga väljapandud nuku kohta ning mis kõige põnevam – panna ekraanipuudutusega nukud liigutama ja õppida seeläbi tundma eri nukuliikide liikumisemehhanisme. 

11.45Niguliste muuseumi külastamine (Niguliste tn 3)
Muuseumis vaatame Bernt Notke maali ”Surmatanst” ning käime Hõbedakambris. Hõbedakambris on välja pandud paremik Eesti Kunstimuuseumi hõbedakogust. Ekspositsioon jaguneb kolmeks: kirikuhõbe, Mustpeade vennaskonna ning gildide-tsunftide hõbe. Vaid üksikutes Euroopa linnades on säilinud nii palju gildide ja vennaskondade hõbedat kui Tallinnas.
bernt-notke3

12.15Kiek in de Kök´i külastamine (Komandandi 2)
Püsiekspositsioonil  „Ajarännak. Tallinn 1219-2219” tutvume Tallinna tekkimise ja kujunemise, linna kaitserajatiste ajaloo ja tähtsamate sõjaliste sündmustega.
 

13.00-14.00 – lõuna (nt Kiek in de Kök´i või Neitsitorni kohvikus)

14.05Aleksander Nevski katedraaliga tutvumine
Tegemist on väga uhke õigeusu kirikuga, mis oli ehitatud Eestimaa kubermangu kuberner Sergei Šahhovskoi algatusel Toompea lossi vastu. Kiriku tornis on Tallinna võimsaim kirikukellade ansambel.
 Alexander Nevsky Cathedral.jpg

14.20Toompea lossi külastamine
Toompea ajalugu on Eestimaa valitsejate ja võimu lugu. Iga valitseja on ehitanud ja kindlustanud seda paika oma vajaduste ja maitse järgi. Hoone arhitektuuris leiab kolm ajastut.
 

Edasi suundume Pika tänavale, kus asub mitu vanalinna vaatamisväärsust.

15.30Ajaloomuuseumi külastamine Suurgildi hoones (Pikk tn 17)
Suurgild oli Tallinna suurkapmehi ühendanud ühing. Nüüd asub selles hoones Ajaloomuuseum, kus vaatame püsinäitust „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu“, mis aitab mõista siin elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi.
Suurgildi hoone.jpg

16.00Mustpeade majaga tutvumine (Pikk tn 26)
Selle maja ajalugu on ka seotud kaupmeestega. See ühendas vallalisi kaupmehi. Tänapäeval kasutatakse seda kultuurikeskusena.
 Tallinn Schwarzhaupterhaus.jpg

Mööda Pika tänavat läheme Paksu Margareeta ja Suure Rannavärava poole.

16.15- Paks Margareeta (Meremuuseumi) külastamine (Pikk tn 70)
Suur Rannavärav on ehitatud Tallinna linnamüüriga samal ajal, 14.sajandil. Paarsada aastat hiljem, 1518. aastal, püstitati värava kõrvale suurtükitorn Paks Margareeta, üks varasemaid rannakaitse ehitisi Eestis, kus praegu tegutseb Meremuuseum. Muuseumi väljapanekus on suur laevamudelite kogu ning neljal korrusel antakse ülevaade Eesti merenduse ajaloost.
 Paks Margareeta.jpg

17.00 – ekskursiooni lõpetamine.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar