Proekti toetajad: Eesti Haridus-ja Teadusministeerium , Eesti Ajaloomuuseum, kirjastus Avita, kirjastus Koolibri, “Olde Hansa, Apollo raamatukauplus, Eesti ajaloo ja ühiskonnaõpetajate Selts

neljapäev, 2. mai 2013

Ekskursioon Tallinnas
Tallinnaga tutvumiseks ostame Tallinn Cardi, mis lapsele (vanuses kuni  14) maksab üheks päevaks 12 eurot. Sellega saab tasuta paljudesse muuseumidesse ning sõita ühistranspordiga, samas saab kasutada ka City Tour bussi vaatamisväärsustega tutvumiseks. Omal valikul saab peatustes väljuda, ümbrusega tutvuda ning hiljem tuuri jätkata.
Päeva esimesel poolel tutvume Kesklinna ja Pirita vaatamisväärsustega, teisel poolel jalutame natuke vanalinnas.
Ekskursiooni alustame kell 11.00 Viru väljakult, kust City Tour bussiga suundume Kesklinna ja Pirita poole. Väljume Kadrioru pargis.Jalutame pargis, siis astume Kadrioru lossi sisse ning tutvume Lääne-Euroopa ja Vene  kunstiga. Huvi peaks pakkuma ka näitus Ilja Repini loomingust Soome eluperioodil.

Kell 12.35 jätkame ekskursiooni City Tour bussiga. Sõidame mööda Lauluväljakust, Maarjamäe lossist, Pirita kloostrist.
Audiogiid tutvustab teekonna naabrusse jäävaid paiku ja annab ülevaate neis kohtades aset leidnud sündmustest.
Kell 12.55 jõuame Tallinna Teletorni juurde.
Pilt:Torre de TV de Tallinn, Estonia, 2012-08-12, DD 01.JPG
Kell 12.55 jõuame Tallinna Teletorni juurde. Väljume bussist ning läheme teletorniga tutvuma. Vaade Tallinna Teletornist on ainukordne Eestis ja unikaalne Põhja-Euroopas. Külastajad saavad kasutada multimeedia ekraane: suurendada selles huvi pakkuvat piirkonda või näha, milline nägi koht välja minevikus.
Kell 13.30 läheme Botaanikaaeda, kus naudime ilusaid puid ja lilli, käime ka palmimajas.
Kell 14.20 sõidame Botaanikaaiast kesklinna tagasi, möödume Pirita spordikeskusest ja Russalkast.
Kell 15.00 väljume Lennusadamas ning läheme Meremuuseumi ekspositsiooniga tutvuma. Muuseumis on oma koha leidnud allveelaev Lembit ja paljud teised elusuuruses eksponaadid. Huvi peaks pakkuma ka aurik-jäämurdja Suur-Tõll.
Sööme kohvikus „Maru“
Kell 16.30 sõidame Lennusadamast Viru väljakule tagasi ning jalutame natuke ka Tallinna vanalinnas.
Kell 16.30 sõidame Lennusadamast Viru väljakule tagasi ning jalutame natuke ka Tallinna vanalinnas. Vanalinna huvitavamad vaatamisväärsused on Raekoda ja Raekoja apteek, Suurgildi hoone (Ajaloomuuseum), Mustpeade maja, Katariina käik, Börsi käik, Püha Vaimu kirik, Niguliste kirik, Kiek in de Kök, Toompea loss. Astume muuseumidesse ka sisse, sest Tallinn Cardiga on need tasuta.
Lõpetame ekskursiooni Vabaduse väljakul kell 19.00

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar