Proekti toetajad: Eesti Haridus-ja Teadusministeerium , Eesti Ajaloomuuseum, kirjastus Avita, kirjastus Koolibri, “Olde Hansa, Apollo raamatukauplus, Eesti ajaloo ja ühiskonnaõpetajate Selts

teisipäev, 30. aprill 2013

supercleveri 5 ül

Sõites praamilt maha, jõuate Muhu saarele. Seal külastage kõigepealt KOGUVA KÜLA. See on tüüpiline sumbküla, kus asub Muhu muuseum ja kirjanik Juhan Smuuli muuseum.

Enne Muhust lahkumist tuleks käia veel MUHU MAALINNAL. Maalinnast on säilinud 5-8 meetrised valliosad. Aastal 1227. toimus siin väga ränk lahing, mis oli muistse vabadusvõitluse viimane etapp.

Jõudes Saaremaale tasub reisisuund võtta MAASI MAALINNALE, mis asub Orissaarest 4 km kaugusel. Seda tasub külastada, kuna see kaevati välja ja taastati mahalagunenud linnusest. Linnus näeb praegu välja samasugune, kui see oli aastal 1576.

Mööda Ranna maanteed Leisi poole sõites jõuate ANGLA TUULIKUMÄELE. Praegu asub seal Pärandkultuurikeskus. See on muuseum, kus saab proovida vanu töid, näiteks ketramine, viltimine, savist voolimine ja puust meisterdamine.


Pöörates suuna mere poole jõuate PANGA PANGALE. See on on Saaremaa kõrgeim põhjaranniku pankadest. Kõrgus on 21,3 m.

Saaremaalt ei saa lahkuda külastamata KURESSAARE PIISKOPILINNUST, mis on ehitatud 11. sajandil. Praegu asub siin Saaremaa muuseum, mis on Eesti üks vanemaid ja tuntumaid turismiobjekte.



Tagasi mandrile suundudes jääb teele VALJALA MAALINN. See oli saarlaste tugevaim linnus vabadussõjas.

Valjalast Laimjala maanteele suundudes ning pöörates sealt Kuivastu poole, jääb teele PIRETI KIVI, mille ümbermõõt on 17,9 m ja kõrgus 3,8 m. Legendi järgi on kivi jäänud sinna Saaremaa vägilase Suure Tõllu naise Pireti poolt.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar