Proekti toetajad: Eesti Haridus-ja Teadusministeerium , Eesti Ajaloomuuseum, kirjastus Avita, kirjastus Koolibri, “Olde Hansa, Apollo raamatukauplus, Eesti ajaloo ja ühiskonnaõpetajate Selts

pühapäev, 14. aprill 2013

4. Ülesanne Elevandilt Kuressaares

Meenutasime vanemate aega, mis oli enne meie sündi - need on aastad 1992-2000.


1. Kuidas hindate Kuressaare elu 10 palli süsteemis?

Ema-6
Isa-6,5

2. Kuidas hindate poodide valikut?

 Kaupa oli. Valik küll paranes, aga samas kui tööstuskaupu osta, oli valik väike. Muidugi tuli uusi poode, aga kõik toimus tasapisi. Valik oli kesine ja suuremaid tööstuskaupu (telereid,pesumasinaid) pidi ostma minema Tallinna. 2000 aastaks oli Saaremaal valik juba suur.

3.Kas lasteaia kohti oli kerge saada?

Teatud lasteaedadesse oli tõesti raske saada nagu näiteks Kuressaare I lasteaeda, sest lapsi oli 90 aastatel palju, aga edaspidi iive langes.

4.Kas arstiabi oli kättesaadav?

Arstiabi kättesaadavus oli väga hea. Olukord muutus 1998 a. Siis käivitus perearsti reform, et igal inimesel pidi olema oma perearst. Et saada teiste arstide juurde pidi olema perearsti saatekiri. Sellega piirati inimeste vabadust käia ükskõik millise arsti juures.

5.Millised mänguasjad olid saadaval?

90 aastate alguses ei olnud veel midagi erilist. Ning kui tuli kroon, siis hakkasid Eestisse tulema asjad nagu näiteks : Legod, mis olid väga uued ja erilised ning laste seas väga popid. Pusled ja Barbied olid ka väga igatsetud. Rulluisud, lastejalgrattad, trikirattad ja rulad olid suurtemate laste jaoks huvitavad.

6.Rubla, kroon või euro?

Kroon

7.Millised olid spordi riided?

Spordiriided olid kallid ja kättesaamatud. Inimesed igatsesid lääne kaupa nagu näiteks Adidase kaupa.

8.Millistele saadetele elasite kaasa?

Esimesed popid seriaalid olid Lihtsalt Maria(seebiseriaal) ja Tahmanägu(ka seebiseriaal). Samuti vaadatud olid ka Kaks takti ette, Laulukarussell ja Mõmmi aabits.

9.Mis olid parimad ostukohad?

Edu pood, mis asus seal, kus praegu on Humana pood ja Saaremaa kaubamaja.

10.Kas praegune Kuressaare elu on parem või halvem?

Praegune elu on kindlasti parem, sest võimalused tesrvislikuks eluviisiks on tunduvalt paremad. Meil on praegu ju rattasõidu rajad ümber linna, spa-doma erinevate protseduuridega ja kaubanduskeskustes on suur toidu valik

Suur tänu vanematele, kes meenutasid elu, mis oli Kuressaares umbes kakskümmend aastat tagasi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar